יו אנד מור יועצים בע״מ

כלכלת המשפחה

מחפשים להבין איך אפשר לנהל נכון את כספי המשפחה ולדאוג לעתיד הכלכלי שלכם? אתם במקום הנכון! בעבודה שלנו עם משפחות, אנחנו עוזרים לכל משפחה לדעת בדיוק מהן ההכנסות והוצאות (תמיד יש כאן הפתעות), לתכנן תקציב נכון בהתאם להכנסות, לנהל חובות והשקעות, לצמצם עלויות ריבית ועמלות בנקים, לבצע תכנון פיננסי לעתיד ועוד. מטרת התהליך שנעבור יחד הינה לספק למשפחה ליווי אישי מעמיק, שינוי מנטלי, כלים מעשיים פשוטים והבנה שתסיע לכם לנהל את הכספים בבית (וגם בעסק) בצורה יעילה ונבונה.

מה זה כלכלת המשפחה?

מדובר בתהליך מעמיק שמטרתו לאפשר למשפחות, לדעת להתנהל נכון עם כסף מתוך חשיבה כלכלית ובהתאמה לצרכיה של כל משפחה. התהליך מתואם אישית לכל משפחה. התהליך מתמקד בניהול הכנסות והוצאות, מיפוי חובות ונכסים, קביעה וניהול של תקציב, תכנון פיננסי לעתיד והפחתת סיכונים כלכליים. במהלך הליווי נבחן את העבר הפיננסי שלכם, ננתח נתונים כספיים בהווה, ונתכנן את העתיד הפיננסי שלכם באופן מיטבי. לאחר סיום התהליך, המשפחה תדע להתנהל באופן מיטבי בנושא הכספים, דבר שיסייע ליצירת יציבות כלכלית ואיכות חיים משופרת.

התהליך מתחיל בניתוח המצב הכלכלי הנוכחי של המשפחה, כולל הכנסות, הוצאות, נכסים וחובות. לעיתים נדרש "מבט" לבעיות בעבר שגרמו לקשיים בהווה. בשלב הבא, היועץ לכלכלת המשפחה יבנה ביחד עימכם תקציב עתידי . מטרתו הראשונית של התקציב, הינה יצירת עודף הכנסות על הוצאות. עודף זה יאפשר החזר והסדרת חובות קיימים ובשלב הבא גם יצירת חיסכון להבטחת העתיד.
עבודה עם יועץ לכלכלת המשפחה מתאימה בכמה מצבים: – משפחות החוות קשיים בהתנהלות הכספית בבית ואובדן שליטה על המצב – משפחות המתכוננות לשלב הבא בחיים (כגון רכישת בית, הגדלת המשפחה, שיפור דיור, שינוי קריירה וכו'). – משפחות הרוצות לשפר את החוסן הכלכלי שלהם ולהבטיח את עתידן הכלכלי התהליך מותאם אישית לצרכי כל משפחה ומציע פתרונות יעילים לניהול הכלכלי.
כלכלת המשפחה משפיעה ישירות על איכות החיים של כל אחד מבני המשפחה. כאשר הכסף לא מנוהל נכון, נוצרות בעיות מול המערכת הבנקאית וחברות האשראי. בעיות אלו עלולות להשפיע על היחסים בין בני המשפחה ואף לגרום לבעיות בזוגיות ובמרקם החיים של המשפחה. השירות שאנו מעניקים מאפשר לעשות סדר בכספים, לראות את התמונה האמיתית של המצב הכספי, ולטפל בצורה יסודית במקור להיווצרות הבעיות, כדי להימנע מהן שוב בעתיד. היעוץ מותאם אישית לכל משפחה, כך שבסוף התהליך תהיה לכם שליטה בנתונים הכספיים שלכם וכתוצאה מכך גם בעתידכם הכלכלי. לכן ניתן לומר כי התהליך צפוי להשפיע לטובה על איכות החיים של המשפחה ולהבטיח את עתידה הכלכלי.
בוא נדבר על המשפחה שלך
מחפשים את האדם הנכון שילווה ויעזור לכם להתנהל נכון עם כספי המשפחה? רוצים לדעת יותר פרטים על תחום כלכלת המשפחה וכמה עולה השירות? התקשרו או השאירו פרטים ונחזור אליכם.

משפחה היא מעין "עסק" שמעורבים בו עוצמות רגשיות משמעותיות. עוצמות רגשיות אלו עשויות להשפיע (לטוב ולרע) על ההתנהלות הכלכלית. ניהול נכון של כספי המשפחה, הינו אמצעי לבניית יציבות, ושקט נפשי במשפחה

רו"ח שי ונה

שי ונה רואה חשבון מודיעין ריבועי
תהליך העבודה

ארבעת השלבים בעבודה עם יועץ לכלכלת המשפחה

01

שלב 1
תמונת המצב בהווה

בשלב זה נבצע ניתוח מעמיק של המצב הכספי הנוכחי של המשפחה, כולל הכנסות, הוצאות, חובות ונכסים.

02

שלב 2
תוכנית פעולה

בניית תוכנית מקיפה והחלטה משותפת על פעולות נדרשות על מנת לשפר את המצב הכספי

03

שלב 3
יישום התוכנית

שימוש בשיטות ובכלי הערכת שווי מקובלים לצורך קביעת השווי הכלכלי של החברה, העסק או הפעילות הנבחנת באופן אובייקטיבי ומדויק.

04

שלב 4
תכנון העתיד

תכנון לעתיד כולל חיסכון לפנסיה, חסכון לאירועים עתידיים קרובים ורחוקים (חתונה, החלפת רכב, פרישה)

פירוט נוסף על הכנת הערכת שווי חברות ועסקים בהמשך דף זה.

תוכנית עיסקית לעסק קטן שי ונה
יו אנד מור יועצים בע"מ

מלווים אותך להצלחה!

צוות יו אנד מור יועצים בע"מ, בהנהלת רו"ח שי ונה, יתן לכם מענה מקצועי ואיכותי בכל הקשור לכלכלת המשפחה.

בצוות המשרד, רואי חשבון, כלכלנים ומנהלי חשבונות, שילוו אותכם באופן אישי, בכל שלבי התהליך.
רו"ח שי ונה מתנדב במשך כ-15 שנה בארגון "פעמונים" ומרכז באחד ממחוזותיו את נושא הטיפול במשפחות בעלות עסקים. במסגרת זו רו"ח ונה גם מעביר הרצאות למתנדבי הארגון.
עם ניסיון של מעל 20 שנה, בניהול ויעוץ כלכלי אישי ועסקי, אתם יכולים יכול להיות בטוחים שאתם בידיים טובות.
בנוסף לתחום כלכלת המשפחה, אנחנו עוסקים בין היתר בייעות משכנתאות, עריכת תוכניות עסקיות, ביצוע הערכות שווי, מתן שירותי ניהול כספים, חשבות במיקור חוץ לעסקים וחברות ותחומי ייעוץ נלווים. לכן, יש לנו יתרון במשפחות בהן אחד מבני הזוג הינו בעל עסק.
העבודה איתנו מתאפיינת ביחס אישי ואדיב לצד ייעוץ מקצועי ברמה גבוהה וזמני תגובה מהירים.
נשמח לעמוד גם לשרותכם!

המלצות

מה אומרים עלינו הלקוחות

הנה מה שלקוחות יו אנד מור מספרים על חווית העבודה עם רו"ח שי ונה וצוות המשרד. 

רו"ח שי ונה נתן לנו שירות מהיר ומקצועי. במהלך העבודה איתו שי והצוות היו זמינים וקשובים לצרכינו. אני ממליץ בחום לכל מי שמחפש לעבוד עם מקצוענים
יאיר קרני, (יזם ואיש עסקים)
עבדתי עם רו"ח שי ונה וחברת יו אנד מור יועצים, בפרויקטים משותפים. שי מקצוען, בעל ראייה רחבה ולפי הצורך מקפיד על פרטים, זמין, שירותי והגון.
רחלי קוממי (שותפה במשרד קוממי רו"ח)
FAQ

מידע נוסף? הכנו לכם תשובות לשאלות נפוצות בתחום כלכלת המשפחה

בין הנושאים ניתן למנות:
· הכנסות המשפחה – מהן ההכנסות הנוכחיות והאם הן מספיקות? מה תהיינה ההכנסות העתידיות של המשפחה (למשל בני זוג צעירים בתחילת דרכם המקצועית או בני זוג מבוגרים לקראת פרישה)?
· מהן ההוצאות הנוכחיות של המשפחה והאם הן כוללות הוצאות מיותרות? מה תהיינה ההוצאות העתידיות של המשפחה (למשל כאשר המשפחה תתרחב, הוצאות עתידיות צפויות כגון בר מצווה או חתונה)?
· מהם הנכסים הפיננסיים של המשפחה כיום ובעתיד (למשל קרן השתלמות שתשתחרר בעוד מספר שנים או תוכנית חיסכון)?
· מהם החובות של המשפחה כיום ובעתיד (הסדרת חובות קיימים, בחינת הלוואת משכנתא קיימת או משכנתא עתידית)?
· ניתוח ההיסטוריה הכלכלית של המשפחה שהביאה אותה למצב הנוכחי.
· בדיקת איזון תזרימי של המשפחה (הכנסות גדולות מהוצאות והחזר חובות). במידה וההוצאות השוטפות והחזר החובות גבוהים מההכנסות, המשפחה נמצאת במצב של גירעון תזרימי שיש לטפל בו בדחיפות.
· עריכת תוכנית ליציאה מהחובות, פריסת חובות, הקטנת חובות בין היתר על ידי תיעדוף חובות.
· תכנון והיערכות לעתיד (הרחבת המשפחה, קיטון משרה, אירועים משפחתיים כגון חתונה או בר מצווה, פרישה וכו').
· בחינת הפרשות מתאימות לפנסיה – היעזרות ביועץ פנסיוני.
· בחינת מצב של כפל ביטוחים, ביטוחים מיותרים או ביטוחים חיוניים חסרים (ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה) – היעזרות ביועץ ביטוח.
· לקיחת הלוואת משכנתא או מחזור משכנתא או הגדלת משכנתא לצורך הסדרת חובות.
· משכנתא הפוכה – האם כדאי ולמי מתאים?
· מעבר לדיור מוגן- האם יש יכולת כלכלית ובחינת ההצעות השונות.
· שילוב של יעוץ עסקי במשפחות בהן אחד ממקורות ההכנסה הוא עסק של בני הזוג. במקרה זה נדרש לנתח במקביל את העסק ואת כלכלת המשפחה שפעמים רבות אינם מופרדים זה מזה.

תחום היעוץ לכלכלת המשפחה התפתח מאוד בשנים האחרונות. חיפוש קצר באינטרנט מעלה תוצאות רבות של יועצים לכלכלת המשפחה המציעים את שירותיהם. חשוב מאוד להבדיל בין יועצים שרק עברו קורס ואין להם ניסיון מעשי ליועצים עם ניסיון רב שנים בתחומי כלכלת המשפחה, מימון ובנקאות, עסקים, משכנתאות וכו'.
חשוב לציין כי נכון להיום אין רגולציה על המקצוע של יעוץ לכלכלת המשפחה ולמעשה אף אין חובה לעבור קורס כדי להציג את עצמך כיועץ לכלכלת המשפחה.
במשרדנו רואי חשבון וכלכלנים המתמחים בתחום היעוץ לכלכלת המשפחה, ליווי עסקים, מימון, משכנתאות וכו'.
בעל המשרד, רו"ח שי ונה, הינו רו"ח כ-23 שנה, בעל תואר שני במנהל עסקים (התמחות במימון) וברוב השנים עסק ועוסק בייעוץ לעסקים ומשפחות, לרבות ייצוג שלהם מול המערכת הבנקאית לצורך קבלת מימון והסדרתו (לרבות יעוץ משכנתאות).
כמו כן רו"ח שי ונה מתנדב במשך כ-15 שנה בארגון "פעמונים" ומרכז באחד ממחוזותיו את נושא הטיפול במשפחות בעלות עסקים. במסגרת זו רו"ח ונה גם מעביר הרצאות למתנדבי הארגון.

יועץ לכלכלת המשפחה מנתח יחד עם המשפחה את מצבה הכלכלי בעבר ואת הסיבות והגורמים שהביאו למצבה הכלכלי הנוכחי – שלב זה נקרא בד"כ שיקוף. כחלק מהניתוח בוחנים מהן ההכנסות וההוצאות הנוכחיות של המשפחה וכן מה מצב הנכסים והחובות שלה. לאחר שלב השיקוף ניתן לדעת מהו הגירעון התזרימי או העודף התזרימי הממוצע של המשפחה מדי חודש. לאחר מכן, היועץ קובע יחד עם המשפחה את התקציב הרצוי לעתיד, תוך צמצום הוצאות מיותרות והגדלת הכנסות אפשרית – כל זאת במטרה להגיע לעודף תזרימי שיאפשר להתמודד עם החובות ואף להקטין אותם במשך הזמן. בשלב הבא מסדיר היועץ יחד עם המשפחה את החובות תוך תיעדוף של החובות שכדאי וניתן להחזיר לפני חובות אחרים. כחלק מהתהליך עשוי להידרש מיחזור של הלוואות או הגדלת משכנתא לצורך שיפור התזרים. בשלב האחרון נערכת תוכנית הבראה למשפחה לטווח היותר ארוך, לרבות בחינת ההפרשות לפנסיה, חיסכון לטווח בינוני (כגון קרנות השתלמות), התמודדות עם אירועים צפויים כגון החלפת דירה בעוד מספר שנים, החלפת רכב, בר מצווה, חתונה וכו'. כחלק מהייעוץ אנו מסייעים גם ללקוחות המבקשים לקבל משכנתא הפוכה, תוך בחינת ההשלכות הכלכליות והמלצה על המסלול הכדאי ביותר.

לעבודה עם יועץ לכלכלת המשפחה יש ערך משמעותי וחשוב. יועץ לכלכת המשפחה אמור להיות גורם מקצועי ובלתי תלוי במשפחה. הא עוזר למשפחה לנטרל "מוקשים" רגשיים שגורמים לה לבצע טעויות פיננסיות.
הנה כמה מהיתרונות בעבודה עם יועץ לכלכלת המשפחה:
א. שירות – חסכון בזמן – היועץ מבצע עבורכם חלק מהפעולות שאתם אמורים לבצע בעצמכם.
ב. מקצועיות – חלק נרחב מהתחומים בכלכלת המשפחה דורש הבנה מקצועית (מימון, בנקאות, מיסוי וכו'). בחלק מהמקרים נדרש גם סיוע מול המערכת הבנקאית, כאשר יועץ מקצועי יכול לזרז ולמקסם את יתרונות התהליך מול הבנק.
ג. יעילות התהליך – היועץ מסייע לא לפספס אף שלב בדרך בכדי לא לעכב את התהליך. פעמים רבות יש דחיפות בתהליך הייעוץ (בעיקר במקרים של קשיים תזרימיים או אירועים צפויים בקרוב).
ד. התאמה של היעוץ ללקוח – מבחינת צרכים ויכולות. סוגי לקוחות שונים דורשים סוגי יעוץ שונים.
ה. ניהול סיכונים בהווה ובעתיד.
ו. במקרים בהם קיים עסק במשפחה, נדרש יועץ לכלכלת המשפחה שהוא גם מומחה לעסקים, כדי לבחון את העסק במקביל לבחינת ההתנהלות הכלכלית של המשפחה (שלעיתים שלובים זה בזה).
ז. יועץ מקצועי לכלכלת המשפחה מסייע למשפחה לפתור בעיות בהווה ובעתיד וכן מצייד את המשפחה ב"ארגז כלים" להמשך הדרך.

בכל דרך שנח לך, אנחנו נשמח לעמוד לשירותך

התקשר עכשיו

או שעדיף בווצאפ?

בוא נדבר על הביזנס שלך
אם אתם מצויים בדאגה תמידית בעניין ניהול כספי המשפחה, "לא גומרים את החודש״ או שפשוט רואים צורך להתנהל טוב יותר עם הכסף שלכם בהווה ובעתיד, צרו איתנו קשר, לשיחת יעוץ ראשונית, ללא עלות או התחייבות. נשמח לעזור!
דילוג לתוכן